Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 PECKA 2010

Přelom dubna a května jsme strávili na "tradičním a přesto novém" výcvikovém víkendu na Pecce. Sešli jsme se se starými známými a přibylo k nám hodně nových psích i lidských tváří a společně jsme strávili úžasný víkend.

 

Počasí vyšlo na jedničku, takže jsme mohli vždy ráno začít nácvikem stop, dopoledne jsme protrénovali poslušnost a po obědě byl vždy čas na aktivní odpočinek - ukázky a nácvik agility, možnost vyzkoušet si výstavní kruh a zasoutěžit si, po večeři (člověčí) dostali psi ještě možnost chytit šupáka (tzn. zakousat si při obranách). Pak už šli na kutě (psi) a dvounožci vesele debatili do nočních hodin :-) 

Zvlášt veselá byla soutěž "Běh minovým polem", kdy měl páníček za úkol přivolat co nejrychleji a jakýmkoliv možným způsobem k sobě přes vyznačenou trať, na které byly ovšem poházeny hračky, piškotky a nahrájené buřtíky :-) Někteří psi snad ani nestihli zaregistrovat, cože to dobrého se na trati nachází a sprintovali za páníčkem, někteří naopak navštívili všechny občerstvovací stanice a do cíle nespěchali, nebylo výjimnou, že si páníček musek pro pejska dojít a trochu ho popohnat směr vytoužený cíl ...

Noční stezku odvahy jsme po jednom večerním nešťastném pádu a komplikované zlomenině raději vynechali (a Martině přejeme ještě jednou hlavně brzké uzdravení!!!), proto poslední soutěží - podle Miss by se dala nazvat "volnou disciplínou" - byla soutěž družstev tak, jak byli rozděleni na výcvik. Každé družstvo mělo za úkol předvést jakýmkoliv způsobem, co se vlastně naučili a jaký jsou skvělý tým. Štěňátka předvedla bravurní aport - aportovali páníčci :-), družstvo začátečníků využili rozdílných velikostí psů ve svém týmu a tak čivava Mája měla z ostatních velkých psů překážkovou dráhu v jejímž cíli si ještě zazpívala, ti pokročilejší předvedli báječkou "šipku" - odložení psů a poté i psovodů za pochodu no a ti jenvíce zkušení a vycvičení ukázali, že tréninku netřeba, odložili psy i sebe do dlouhodobého odložení a pěkně klídek a pijánko čekali na svého výcvikáře Vaška, který přinesl malé občerstvení :-)

Troufneme si říct, že celý víkend byl ve znamení nesmírného klidu a pohody a my za to všem účastníkům děkujeme, protože BEZ VÁS BY NÁŠ PSÍ TÁBOR PROSTĚ NEBYL TÍM, ČÍM JE!!!!!

 

 

TĚŠÍME SE ZA ROK "NAHAFANOU"!!!!!!!

 

no a zde jsou odkazy (zkopírované z návštěvní knihy) na fotky:

http://florita.rajce.idnes.cz/2010-05-03_Psi_tabor,30.4.-2.5.2010/

http://www.youtube.com/watch?v=J6XHD-vQta8  - video z účasti Novosvětské smečky při Běhu minovým polem

http://bernysek.rajce.idnes.cz/Pecka2010/

http://misak007.rajce.idnes.cz/PECKA_-_29._4._-_2._5._2010/

http://medvedimlyn.rajce.idnes.cz/PECKA_2010_1weekend/