Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pecka 2011

Jarní výcvikový víkend Pecka 2011

5.5.-8.5.2011
 

A bylo to zase tu - po roce jsme se vrátili do našeho oblíbeného rekreačního areálu na Pecce. Už od února, kdy se nám rekordně během dvou dnů naplnila kapacita psů přihlášených na výcvik, jsme se těšili na staré známé tváře i na nováčky, kteří měli to štěstí, a stihli poslat přihlášku.

Trochu s obavami jsme sledovali předpověď počasí, zvlášť po tom, co dva dny před odjezdem směr Pecka napadl na mnoha místech republiky (a i na Pecce) sníh! Ale vše vyšlo na jedničku a počasí nám udělalo radost - a nejen to!

Všichni zúčastnění byli skvělí - psi i páníčci - a celé 4 dny proběhly ve znamení pohody, klidu a veselé nálady. Kromě tradičního výcviku, na který jsme už za ty roky zvyklí, jsme měli letos opět několik zpestření. Tím prvním byla možnost sledovat výcvik pod vedením pana Jiřího Ščučky, který si pro nás připravil i jednu večerní diskuzi, a pro nedělní dopoledne nám Jana s Pavlem a Iveta, naši "akití" kamarádi, připravili možnost vyzkoušet coursing. A bez ohledu na to, o jaké šlo plemeno, se do toho téměř všichni vrhli s chutí a po hlavě!

Jako každý rok i letos jsme vymysleli pro odreagování pár soutěží - děti si zazávodily se svými psími kámoši v Mini Haficrossu a následně dospělí v Běhu po čtyřech - běh do vrchu a z vrchu zkombinovaný s chůzí na chůdách (jen dvounožči, čtyřnohé jsme nechali bez chůd :-) se nám zdál záludný, ovšem to jsme nečekali, s jakou vervou se do toho všichni vrhnou a s jakými skvělými časy budou dobíhat do cíle, nehledě na jejich zdatnost při "chůdění"!  je vidět, že pejskaři jsou prostě elita! :-)

Sluníčkem načerpaná energie nám vydržela do pozdních večerních hodin, kdy jsme u ohně akumulovali teplo na noc v chatičkách, a zřejmě nikomu nebyla zas až taková zima - když jen pár jednotlivců šlo rozhýbat svá i psí těla každé ráno na stopy ;-)

A co dodat na závěr? Že tyhle jarní společné dny utekly opět moc rychle ...Chceme poděkovat všem účastníkům za pohodovou atmosféru a už teď se těšíme na další setkání!!!

a tady přidáváme odkazy na fotoalba zúčastněných:

http://bernysek.rajce.idnes.cz/Pecka_2011

CD/DVD s fotkami od našeho vrchního fotografa Páji dodáme, jak je to bude možné :-)